ME IAM Albena: Medalowy debiut Polek

Na początku lipca swoje drugie w historii Mistrzostwa Europy zorganizowała federacja International Association of Majorette-Sport. Tym razem zawody gościły w bułgarskiej Albenie. Polskę reprezentowały 4 zespoły, z których 3 uzyskały nominację na czerwcowych Mistrzostwach Polski w Tarnobrzegu. Ostatecznie biało-czerwone powróciły z 2 medalami w pucharze Merry Majorette Cup, który jest rywalizacją nieoficjalnych kategorii Mistrzostw Europy. Złoto i srebro zdobyły mażoretki Vena z Przemętu. 

Mażoretki Vena Przemęt wróciły z Bułgarii ze złotem i srebrem. Źródło: Facebook Telewizja Leszno

Zespół prowadzony przez Karolinę Prałat i Małgorzatę Kujawę stanął na podium dwukrotnie, zdobywając złoty medal w kategorii formacja tradycyjny pompom seniorki i srebrny medal w kategorii formacja tradycyjny baton seniorki. Solistka Martyna Handke uzyskała 4. miejsce wśród seniorek z tradycyjnym batonem. 

Grupa z Przemętu otrzymała także nagrodę specjalną dla najpiękniejszego zespołu w kategorii tradycyjna mażoretka. 

Bardzo dobre miejsca uzyskały też pozostałe zespoły: w kategorii formacja baton seniorki na 5. miejscu uplasowały się mażoretki z Niska, a na 6. z Łowiska. Baton juniorki reprezentował zespół Sunshine Besko, który także wywalczył 6. miejsce. 

formacje baton juniorki:
6. miejsce - Mażoretki Sunshine Besko

formacje baton seniorki:
5. miejsce - Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" Nisko
6. miejsce - Tornado Łowisko

formacje tradycyjny baton seniorki:
 2. miejsce - Vena Przemęt

formacje tradycyjny pompom seniorki:
 1. miejsce - Vena Przemęt

solo baton tradycyjny seniorki:
4. miejsce - Martyna Handke, Vena Przemęt

Komentarze

 1. http://event-iam-eng.weebly.com/uploads/7/3/2/1/73212711/v--geredm--ny.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co ci po tych wynikach? Bo nie rozumiem tego komentarza.

   Usuń
  2. Link dla rozeznania w wynikach. Tylko po to !

   Usuń
  3. W takim razie czemu nie wstawiasz linków także pod innymi postami, czyli ME MWF i IFMS? :)

   Usuń
  4. przekrojowo:
   http://www.majorettes-mwf.net/mwf-xiv-ec-giulianovait-22-25062017.html
   http://ifms-majorettes.com/news/12-european-championship-majorettes-sport-2017/
   http://event-iam-eng.weebly.com/uploads/7/3/2/1/73212711/v--geredm--ny.pdf

   Usuń
  5. Wszystko wszystkim, ale ja tutaj widzę doszukiwania się na siłę "ile zespołów było w danej kategorii"... Że rzekomo Vena jedyna w kategorii :D Bo jakoś pod innymi postami nie widzę komentarzy z wynikami, a tutaj tak.
   "Dla rozeznania w wynikach" :D :D :D
   Jak ktoś chce to sobie znajdzie. Ot filozofia! Nie na siłę pomagać redakcji :P

   Usuń
  6. Pod niusem o zawodach MWF są komentarze i link do wyników. Pod niusem o IFMS faktyczanie nie ma.

   Usuń
 2. Rzeczywiście te ME to parodia... Na Mistrzostwach Polski jest większa konkurencja. Jechać tylko po to , żeby szczycić się tytułem zdobytym bez żadnej rywalizacji i nie zdobyć żadnych cennych doświadczeń, no bo od kogo ? Nie wiem , czy jest się czym chwalić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę przeginasz, bo na tych ME także są bardzo dobre zespoły i nie możesz mówić, że zespół nie zdobył cennych doświadczeń, bo udział w KAŻDYCH ZAWODACH to cenne doświadczenie.

   Poza tym, dziewczyny nie wiedziały ile zespołów będzie startować w danej kategorii i każdy zespół mógł się zgłosić. Zdobyły bardzo dobrą punktację, bo na IAM w przypadku kiedy jest mniej niż 3 podmioty, przyznawane są tak zwane złote, srebrne i brązowe miejsca na podstawie określonych progów punktowych. A jeśli zespół nie przekracza żadnego progu - nie otrzymuje medalu. Dziewczynom się udało zdobyć złote miejsce i srebrne, co świadczy o tym, że ich choreografie zostały wysoko ocenione i mają prawo nazywać to SUKCESEM.

   Z Twojego komentarza zwyczajnie bije zazdrość - nie wiem, czy byłaś/byłeś na ME i nie zdobyłeś wysokiego miejsca, a powyższym komentarzem próbujesz się dowartościować. Bliźniaczki Stanisławskie są przesympatycznymi dziewczynami i ciężko pracują. Zresztą, poniżej daję link do ich układu z tego roku - który niezaprzeczalnie jak na kategorię klasycznej mażoretki jest bardzo dobry:

   https://www.youtube.com/watch?v=G-zZBy7ErX8

   Usuń
  2. Poza tym, czemu nie czepiasz się na przykład Mistrzostw Europy IFMS, gdzie w kategoriach solo flaga juniorki, duo flaga juniorki, show seniorki i flaga formacja juniorki Polki były jedyne?

   Usuń
  3. Nie każdy wie jak wyglądają zawody w innych federacjach więc nie ma się co czepiać. Mało który zespól był w więcej niż jednej federacji. Fajnie by było, gdyby na blogu znalazła się notka z takim przeglądem wszystkich stowarzyszeń, a może i nawet zespołów. Ożywiło by to trochę bloga, zwłaszcza, że w mażoretkowym świecie nic się dzieje od wakacji do kwietnia i nie ma o czym pisać. Na mistrzostwach polski, też czasem jest tak mało zespołów, że słabsze zespoły zdobywają mistrzowskie tytuły. W wrześniu nie wiadomo ile zespołów weźmie udział w danej kategorii za 9 miesięcy. Np. w zeszłym roku w mix'ie juniorkach było chyba z 9 zespołów, a w tym 4, a o buławach, 2 batonach czy flagach już wcale nie wspomnę. To wcale nie umniejsza sukcesu, bo każdy równie bardzo ciężko pracował nad choreografią.

   Usuń
 3. Mógłby ktoś w ogóle powiedzieć mi dlaczego IMA się rozpadło? Od kilku dni nurtuje mnie to pytanie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz