ME MWF Giulianova: 12 medali dla Polski

Mistrzostwa Europy Mażoretek MWF tym razem odbyły się we włoskiej Giulianovej. Słońce, piasek i bliskość morza były wspaniałym tłem dla rywalizacji ze Starego Kontynentu. Nie zabrakło także i Polek, które nie powróciły z pustymi rękami i zdobyły 12 medali, nie mając sobie równych w kategorii buław. 

Mażoretki ODML najlepszą grupą Europy w buławach. Źródło: Facebook Mażoretki ODML

W tym roku po raz pierwszy mażoretki na Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie-Koźlu dostały nominacje zarówno na Mistrzostwa Europy IFMS, jak i MWF, w związku z czym miały możliwość wyboru, gdzie chcą wystartować. W Giulianovej Polskę reprezentowały: Azaria Piekary Śląskie, Big Bang Gostyń, New Wave Sompolno, Dalia Poddębice, Dziewczęta z Buławami Drezdenko, Finezja Wschowa i Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna. 

Mimo dużej konkurencji i trudnych warunków panujących na zawodach (pierwszy dzień zakończył się około godziny 1), Polki poradziły sobie znakomicie i wywalczyły 12 medali: 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.


solo buława juniorki:
 I miejsce, Mistrz Europy - Wiktoria Klimowska, Dziewczęta z Buławami

duo/trio buława juniorki:
 I miejsce, Mistrz Europy - Wiktoria Klimowska, Wiktoria Koza, Dziewczęta z Buławami
 II miejsce, I Wicemistrz Europy - Zofia Szymczak, Małgorzata Marcinkowska, Big Bang Gostyń

solo buława seniorki:
 III miejsce, II Wicemistrz Europy - Olimpia Pochrząszcz, Dziewczęta z Buławami Drezdenko

duo/trio buława seniorki:
 II miejsce, I Wicemistrz Europy - Natalia Wierzbicka, Magdalena Grygiel, Natalia Skoczylas, Finezja Wschowa
 III miejsce, II Wicemistrz Europy - Olimpia Pochrząszcz, Patrycja Kwiatkowska, Joanna Kwiatkowska, Dziewczęta z Buławami Drezdenko

miniformacje buława seniorki:
 I miejsce, Mistrz Europy - Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna Leszno
 II miejsce, I Wicemistrz Europy - Finezja Wschowa
 III miejsce, II Wicemistrz Europy - Dziewczęta z Buławami Drezdenko

formacje buława seniorki:
 I miejsce, Mistrz Europy - Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna Leszno
 II miejsce, I Wicemistrz Europy - Finezja Wschowa
 III miejsce, II Wicemistrz Europy - Dziewczęta z Buławami Drezdenko

Komentarze

 1. To była taka trochę bardziej parodia niż mistrzostwa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Można prosić jeszcze informacje na ile startujących w każdej konkurencji zespoły zwyciężyły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W buławach były same polki, ale wystarczy zobaczyć wyniki mix'a Azarii,żeby zobaczyć,że to jedna wielka ustawka. Dostały prawie 3 punkty karne,a patrząc na yt na występ Azarii,a dziewczyn,które zdobyły 4 miejsce (chorwatki) widać,że coś jest tam nie halo

   Usuń
  2. Nie mówiąc już o tym co zrobili małej Kalince Wilk z Wschowy

   Usuń
  3. Kalinkę ewidentnie skrzywdzono. Mogli powiedzieć, że albo nie ma kategorii solo 2x baton kadetki albo z góry że będzie połączona z seniorkami... Co moim zdaniem jest nieuczciwe, bo gdzie 10-latka ma się równać seniorkom. Poza tym nie oceniono konkretnie jej choreografii i techniki, a wpisano wszędzie 5 punktów, w każdym kryterium. A później rzekomo zrekompensowali jej tą sytuację pamiątkową koszulką mistrzostw... Śmiech na sali.

   Usuń
  4. Z tego co się orientuję to podobna sytuacja z łączeniem kategorii była rok temu w Puchovie, ale jak to wyglądało konkretnie - nie mam pojęcia...

   Usuń
  5. Azaria dostała punkty karne za robienie gwiazdy i przejścia pod wyrzutem batonem/pomponem - tego typu akrobatyka na MWF jest zakazana.

   Kolejna sprawa to fakt, że na MWF pompony traktuje się jak baton, gdzie co chwilę są jakieś wyrzuty, przerzuty itd. Azaria miała tego trochę za mało.

   Ten zespół z Chorwacji miał prostą choreografię, zatańczył nierówno, ale wszystko było zgodnie z regulaminem - stąd więcej punktów, niezasłużenie.

   Usuń
  6. Przecież akrobatyka z pomponem jest dozwalona (np. Słowaczki miały machówki i wiele innych). Jedynie z batonem są zakazane. Także jedynem niedozwolonym elementem było przejście pd pałką. A Kalinka koszulki nie dostała od organizatorów, tylko Pan Rewieński jej ją kupił, razem z czapeczką z logiem mistrzostw i kazał jej dodrukować dyplom dla najmłodszego uczestnika kategorii. Gdyby nie on zostałaby zdyskwalifikowana, chociaż w sumie co to za różnica skoro i tak jej nieoceniali?

   Usuń
  7. Nie zostałaby zdyskwalifikowana, bo były jeszcze dwie inne mażoretki w tej kategorii, które zostały tak samo ocenione, ale one to najprawdopodobniej juniorki. Więc już bez przesady, że pan R. taki litościwy, bo też swoje za uszami ma i nie potrafi pomóc, kiedy naprawdę tego potrzeba... Dlaczego nie porozmawiał z władzami MWF na temat występu Kalinki PRZED ZAWODAMI? Dlaczego dopiero później okazało się, że jest z seniorkami? Równie dobrze Kalinka mogła zatańczyć jako pokaz i wtedy nie byłoby tej całej gównoburzy. Albo po prostu dać jej ten medal, bez tytułu, jako kadetce i już. To nie jej ani trenera wina, że tak się stało. A pan R. jako Prezes polskiego stowarzyszenia powinien się stawić w tej sytuacji i walczyć.

   Usuń
  8. Niestety regulamin MWF ma wyraźny zapis: Two –baton solo discipline for seniors.
   Dziwne, ze skoro jest to kategoria wyłącznie dla seniorek (jak mówi regulamin) to ktoś przyjął zgłoszenie. Zespół powinien dostać informację, że zgłosił reprezentantkę do kategorii, która nie jest uznawana w tej federacji i decydować, czy chce ją wystawić w seniorkach czy rezygnuje. Ktoś tego nie zauważył i po stronie MWF i po stronie zespołu.

   Usuń
  9. Przede wszystkim powinna tutaj być informacja ze strony pana Rewieńskiego, bo wychodzi na to, że on sam nie zna regulaminu MWF, nominując Kalinkę do udziału w Mistrzostwach Europy. Na stronie stowarzyszenia powinna być udostępniona oddzielna lista nominacji do Giulianovej i oddzielna do Crikvenicy - wtedy nie byłoby takiego problemu. Zespoły mają prawo nie wiedzieć, za to pan Prezes, jako przedstawiciel polskich mażoretek, powinien mieć regulamin obu federacji w małym palcu.

   Poza tym, nie tylko Kalinkę skrzywdzono, ale i dwie dziewczyny juniorki z Czech. Tylko że one najprawdopodobniej były poinformowane o zaistniałej sytuacji i po prostu wyraziły zgodę na udział w rywalizacji z seniorkami.

   Usuń
 3. Wyniki:
  http://www.majorettes-mwf.net/mwf-xiv-ec-giulianovait-22-25062017.html

  Mix chorwatek:
  https://youtu.be/8Cmt4YNSkgE

  Mix Azarii:
  https://youtu.be/HmvYjOoxNwE

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak się jedzie na zawody to się sprawdza regulamin ... ot co...wina moim zdaniem leży jak zawsze po środku: na stronie stowarzyszenia powinna być lista nominacji, a nie lakoniczna informacja, że pierwsze cztery miejsca mają nominacje na ME (innej informacji niestety nie znalazłem, ale mogę się mylić), zespół powinien sprawdzić regulamin po d względem tego jakie kategorie są rozgrywane, a organizatorzy powinni poinformować po wpłynięciu zgłoszenia, że takiej kategorii nie ma i ze są możliwości zatańczenia w seniorkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawka - nieco więcej winy po stronie organizatora - na formularzu zgłoszeniowym, w tabelce kadetek jest solo 2xbaton, więc organizator powinien był powiadomić, że nie rozegra kategorii kadetek.

   Usuń
 5. A mnie najbardziej interesuje co robił Kyrgat na Mistrzostwach Europy. Zwłaszcza, że w tym roku były rozgrywane Mistrzostwa Azji. Kazachstan? Ok. Jeszcze zrozumiem, bo w jakiejś tamcześci leży w Europie. Ale Kyrgat? Ogólnie organizacyjnie to był jakiś dramat. Zawodniczki mdlały i wszędzie trzeba było szukać lekarzy. Powinni być na jakimś widocznym miejscu, a oni gdzieś w krzakach za jakimiś budynkami byli poukrywani. Nie wspomne już o tym, że zapomnieli o naszej fladze na ceremonie zamknięcia. Wszystkie inne mieli, tylko oczywiście zapomnieli o polskiej. To samo dotyczyło się hymnu. A scenę zaczeli rozkładać o 10:00 kiedy miała zacząć się już pierwsza konkurencja. Naprawdę. Żeby zapomnieć rozłożyć scenę to jakaś kpina. Oczywiście przez to stworzył się 5 godzinny poślizg i zawody skończyły się o pierwszej w nocy. A w tym namiocie cyrkowym w którym rozgrywały się zawody nawet klimatyzacji nie było, a wszyscy wiemy jak taki namiot potrafi się nagrzać. Włosi i Chorwaci oczywiście są przyzwyczajeni do takich upałów, ale stanowili oni mniejszość. Niepomyśleli o tej większości która przyjechali z Czech, Słowacji i Polski, gdzie takie temperatury są rzadkością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie w przyszłym roku na MŚ w Afryce postawią scenę w pełnym słońcu, a zamiast lekarzy zaproszą do współpracy szamanów (nieobrażając kultury afrykańskiej)

   Usuń
  2. Po pierwsze - widać, że na geografii się spało, skoro nie potrafi się nawet poprawnie nazwy państwa napisać. Nie ma takiego kraju jak Kyrgat. To jest Kirgistan.

   Po drugie - rasizm pełną gębą, zero pojęcia o świecie też, skoro się nie wie, że Republika Południowej Afryki to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów świata, który utrzymuje się głównie z kopalnii złota i diamentów, których w naszej tak bardzo cywilizowanej Polsce nie ma i nie będzie :)

   Radziłabym się doedukować przed pisaniem takich komentarzy - bo tylko się ośmieszasz :)

   Usuń
  3. Wiem, że to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów świata. Nie miałam w zamiarze obrażenia tego kraju. Chciałam tylko zwrócić uwagę na głupotę organizatorów. Pozatym miałam zamiar napisać Kirgistan, ale prawdopodobnie coś źle nacisłam i autokorekta się włączyła, albo po prostu się zakapiłam. Pozatym wątpie, że ktoś zna każdy krak świata. Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Weź się nie ośmieszaj, bo nawet takiego słowa jak "Kyrgat" nie ma :D
   Autokorekta! Haha! Ciężko sprawdzić przed napisaniem czy aby na pewno pisze się poprawnie? Akurat znajomość takich krajów jak Vanuatu, Palau czy Surinam nie jest obowiązkiem, ale już taki kraj jak Kirgistan pasowałoby znać i pamiętać chociażby z lekcji geografii w gimnazjum/liceum.

   A głupotę organizatorów wystarczyło opisać tak jak to zrobiłaś wyżej, pisząc jak to wyglądało we Włoszech. Wzmianka o szamanach nie była nawet śmieszna, a żałosna.

   Weź po prostu przyznaj się do błędu zamiast zgrywać mądrą i wymigiwać się - bo średnio ci to wychodzi. Nienawidzę ludzi, którzy nie mają o czymś pojęcia, a i tak zawsze znajdą wymówkę i usprawiedliwienie na popełniony błąd.

   Usuń

Prześlij komentarz